Kruunatut hevoset

Kasvattajakruunun voittajat 2017

5v tammat Turku1609 LoloLee 
5-v tammat, Lolo Lee

4-v tammat, Callela Eliza

4-v oriit & ruunat, Next Direction

CallelaLisbeth

3-v tammat, Callela Lisbeth

HotshotLuca

3-v oriit & ruunat, Hotshot Luca

LeemarksGiselle

2-v tammat, Leemark's Giselle

Tornapull

2-v oriit & ruunat, Tornapull

Kasvattajakruunun voittajat 2016

kruunu 2016 flightapril 1F
5-v tammat, Flight April

kruunu 2016 fin elian web 2
4-v oriit&ruunat, Elian Web

kruunu 2016 callela ladyboss 1
4-v tammat, Callela Ladyboss

kruunu 2016 fin whoe lotta love 1
3-v oriit&ruunat, Whole Lotta Love

kruunu 2016 fin free me 1
3-v tammat, Free Me

kruunu 2016 fin gravy train web 1
2-v oriit&ruunat, Gravy Train Web

kruunu 2016 fin callela lisbeth 1
2-v tammat, Callela Lisbeth

Kasvattajakruunun voittajat 2015

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2014

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2013

 
Kuva tulossa!
3v. oriit ja ruunat: Express Duo Sukuposti
 
Kuva tulossa!
3v. tammat: Moonlight Love Sukuposti
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2012

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2011

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2010

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2009

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2008

 
 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2007

 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2006

 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2005

 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2004

 
 
 

Kasvattajakruunun voittajat 2003

 


 
VuosiIkäluokka1.Ajaja2.3.
 1989  2v o&r Raiva Peter  Juha Siirtonen Stager Mid's Andy
   2 v t Joy Of Life  Ilkka Korpi Mandy Mellow E.V. Cheyenne
 1990 2v o&r Houston Laukko Jorma Kontio Frans State Napolean S
  2v t  Henrietta Mossy  Jorma Kontio Merrylee C Do The Pools
  3v o&r BWT Ace Ilkka Korpi Off Bunter Mid's Andy
  3v t Enoran Charlotta Markku Nieminen Joy Of Life Sunshine Samantha
1991 2v o&r A.C. Pro Kari Viisterä Woodhill's Yankee Istvan Laukko
  2v t Bam Barbi Jorma Kontio Disa Power Christabell
  3v o&r Brave Reg Tapio Perttunen Jexpress Dahlia Guy Woodland
  3v t Elisa Wili Tuomas Korvenoja Pamela Bag Harriet Laukko
  4v o&r Mid's Andy Antti Teivainen Michael Express Stager
  4v t Enoran Charlotta Markku Nieminen Sunshine Samantha New Lady
1992 2v o&r Emily's First Jorma Kontio BWT ALaddin Gold Bell
  2v t T.V. Ninja Tapio Perttunen Exotic Kemp Missing Star
  3v o&r Ebony Eyes Jorma Kontio Do It Kemp Boss Is Back
  3v t Isadora Laukko Pekka Yli-Houhala Key Lady Lovisa Bell
  4v o&r Jexpress Dahlia Jukka-Pekka Kauhanen Hawk Laukko Houston Laukko
  4v t Pamela Bag Antti Teivainen Harmony Laukko Merry Go Round
1993 2v o&r Speedy Liberty Jorma Kontio Luikon Dynamite Elijah Kewl
  2v t BWT Teacher Ilkka Korpi Vivian Suspender River
  3v o&r Josef Dahlia Jukka-Pekka Kauhanen Gold Bell Summer Jack
  3v t Sixteen Tuomas Korvenoja Woodhill's Nina Exotic Kemp
  4v o&r Boss Is Back Antti Teivainen Ebony Eyes Silver Figaro
  4v t Key Lady Tuomas Korvenoja BWT Simoriah Isabella Laukko
1994 2v o&r Monster Of Speed Seppo Sarkola Speedy Junior Purple Rain
  2v t Briso Madigold Tapio Perttunen Belinda Stainless Pricilla Me
  3v o&r Requiem Pekka Korpi Venice Beach Speedy Liberty
  3v t BWT Teacher Pekka Korpi Isa Sofia Vivian
  4v o&r Silver Game Jorma Kontio Speedyque Exbell Li
  4v t Lady Sonik Pekka Korpi Sixteen BWT Bluejean
1995 2v o&r BWT Rambler Antti Teivainen BWT Cloud Hazel Boy
  2v t Lion Kemp Pekka Korpi Barbella Horn Rose's Treasure
  3v o&r Monster Of Speed Seppo Sarkola Highschool Joe Poger's Dean
  3v t Louise Laukko  Jorma Kontio Glimmering Kemp Gipsy Kemp
  4v o&r BWT Whistler Jorma Kontio Step Peter Requiem
  4v t BWT Teacher Ilkka Korpi Vivian Fifi Kemp
1996 2v o&r Irresistable Kemp Markku Nieminen Incognito Kemp Aim Of Life
  2v t Dakota Poison Heikki Laakkonen Irish Kemp Ivory Kemp
  3v o&r Asgaya Jouni Varamäki Shooting Steel Enoran Orestes
  3v t Sweet Dancer Jorma Kontio Heloise Kemp Hifi Kemp
  4v o&r Go Get'm Kemp Markku Nieminen Tim Brave Ecco Kemp
  4v t Louise Laukko Jorma Kontio Woodhill's Power Lena Laukko
1997 2v o&r Pietro Fling Jorma Kontio Briso Mancini Hunter Birdland
  2v t Jaqueline Kemp Jorma Kontio Olivia Laukko Big Mama
  3v o&r Fast Bones Antti Teivainen Powder Arsenal Bebeto Kähö
  3v t Irish Kemp Pekka Korpi Sydney Little Belinda
  4v o&r Nino Savoy Ari Moilanen BWT Monkeyman Brave Melody
  4v t Not A Spacecase Tuomas Korvenoja Whizzo Whizkid Hasta Manan Kemp
1998 2v o&r Future Pendolino Juhani Tapani Flash Of Baltic Jeltsin
  2v t Vivace Antti Serkamo Lady Hexogen La Poeme
  3v o&r Karl Factor Pekka Korpi Pietro Fling Briso Mancini
  3v t Will Racing Lady Markku Nieminen Jilly Youngster Kiss Me Kid
  4v o&r New Grow Coin Kari Rosimo Inferno Kemp Revolution Dean
  4v t Little Belinda Antti Teivainen Irie Kemp Lightsome
1999 2v o&r Hot Wings Pekka Yli-Houhala Laredo Kemp Mister Trip
  2v t Lizzie Kemp Erik Berglöf Iron Maiden C Lovely Kemp
  3v o&r Pegasus Fling Jorma Kontio Macho Waltter Kim O'Kemp
  3v t Monkey Ride Tuomas Korvenoja Pinja Laukko Ingela Brave
  4v o&r Silver Legacy Jorma Kontio Le Barbouze Pietro Fling
  4v t Will Racing Lady Markku Nieminen Jilly Youngster Judith Kemp